Menu

   2018 / 2019

WRZESIEŃ

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

      Uczniowie z klas 4-6 pod koniec roku szkolnego 2017/2018 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Polska- moja niepodległa Ojczyzna" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Lisznie. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Wdowicz. Komisja Konkursowa w dniu 30 sierpnia 2018 r. wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się nasi uczniowie:
     - Julia Stasiak zajęła II miejsce
     - Wiktoria Świderczuk oraz Łukasz Makowski otrzymali wyróżnienia.
Uczniowie otrzymają nagrody w dniu 21 września 2018 r. podczas Gminnych Obchodów Niepodległościowych przy Kopcu Kościuszki w Pawłowie.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      3 września 2018 roku uczniowie NSP w Wólce Kańskiej rozpoczęli kolejny rok szkolny 2018/2019. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kaplicy w Wólce Kańskiej, którą poprowadził ksiądz Michał Bijak.
      Po mszy św. uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie powitała wszystkich serdecznie Dyrektor Szkoły - p. Edyta Wożniczka, która przedstawiła uczniom, rodzicom pracowników naszej szkoły, również złożyła życzenia wszystkim pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń.. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

NARODOWE CZYTANIE

      W dniu 10 września nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w inicjatywę Kancelarii Prezydenta RP polegającą na wspólnym czytaniu narodowej literackiej klasyki. Siódma edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", podczas której w tym roku była czytana powieśc Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Uczniowie w skupieniu wysłuchali lektury, a następnie otrzymali w zeszytach pamiątkowy stempel.
      "Przedwiośnie" to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

SPRZĄTANIE ŚWIATA

      Uzbrojeni w worki i rękawice uczniowie naszej szkoły w dniu 20 września wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę. Podzieliliśmy się na grupy i rozeszliśmy się w różnych kierunkach. Zarośla, lasek i pobocza dróg pełne były śmieci. Po kilkugodzinnej pracy zmęczeni ale zadowoleni nie mogliśmy wyjść z podziwu, że aż taka ilość różanego rodzaju odpadów jest wokół nas. Była to pouczająca lekcja z ekologii , uczniowie nabierają nawyków niezaśmiecania okolicy i segregacji śmieci.

CLOWN "WALDUŚ"

      20 września w naszej szkole gościliśmy Klauna "Waldusia". Tegoroczne spotkanie z Klaunem przebiegało pod hasłem:"Grzeczność i kultura osobista to jest sprawa oczywista, nie tylko w szkole - poza szkołą też supergościa zrobią z ciebie! Wiesz?". Klaun Walduś jak zawsze rozśmieszał wszystkich: dzieci, nauczycieli... Pokazywał przeróżne sztuczki i zabawy, tym samym wywołując wśród dzieci wielki uśmiech.
Oprócz zabaw, Klaun przygotował dla dzieci wiele interesujących pokazów "magicznych". Wszyscy byli zadowoleni.""




"ZIEMIA WOLNOŚCI"

      21 września nasza szkoła wzięła udział w uroczystych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości "Ziemia Wolności". Uroczystość miała miejsce w Pawłowie, a jej organizatorami byli Urząd Gminy Rejowiec Fabryczny, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa i Gminny Ośrodek Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie.
      Pierwszym punktem obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była msza święta, następnie wszyscy uczestnicy przeszli w procesji na Rynek, gdzie Ksiądz Dziekan poświęcił odnowiony Kopiec Kościuszki. Kolejno zostały złożone kwiaty na pomniku ofiar II wojny światowej.
      Kolejnym punktem uroczystości gminnych była prezentacja, w formie konkursu, przez poszczególne szkoły happeningów. Nasza placówka zaprezentowała happening o Legionach Piłsudskiego. Uczniów do happeningu przygotowywała p. Monika Dul. Według powołanej przez organizatorów komisji nasi uczniowie najlepiej wywiązali się z tego zadania i wygrali. W imieniu występujących uczniów nagrodę materialną odebrała Pani Dyrektor Edyta Woźniczka.
      Następnym punktem było uroczyste powitanie gości i przemówienie Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny. Kolejno nastąpiła część artystyczna ?A to Polska właśnie? w wykonaniu uczniów ze SP w Pawłowie. Następnie na scenie pojawili się zespół Pawłowianki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa, by śpiewem umilić uroczystość.
      Podczas świętowania odzyskania niepodległości ogłoszono wyniki dwóch konkursów, których tematyka była ściśle związana ze 100- leciem odzyskania niepodległości. W jednym z nich nasi uczniowie, których w roku szkolnym 2017/ 2018 do konkursu przygotowała p. Beata Wdowicz, byli trzykrotnie wyczytywani do odbioru nagród- laureatka II miejsca oraz dwa wyróżnienia.
      Podczas gminnego świętowania odzyskania niepodległości można było także zjeść grochówkę i obejrzeć broń prezentowaną przez I Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany.
      Uroczystość, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć była dla naszych uczniów prawdziwą lekcją historii.


XXI PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ

      27 września 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kaniem odbył się XXI Przegląd Piosenki Ludowej. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji ludowej, popularyzacja twórczości ludowej, promowanie talentów, integracja ze środowiskiem lokalnym i regionalnym oraz prezentacja dorobku muzycznego. Uczennice naszej szkoły: Paulina Mielniczuk, Aleksandra Wdowicz oraz Wiktoria Woźniczka zaprezentowały bardzo popularną piosenkę pt. "Gdzie strumyk płynie z wolna". Dziewczynki do występu przygotowała p. Natalia Zielińska. Po występach wszystkich zespołów nastapiło wręczenie nagród i dyplomów, a także zaproszono uczestników na obiad. Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaniem Elżbieta Florczak podziękowała wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas.

DZIEŃ CHŁOPAKA

      Z okazji Dnia Chłopaka, 28 września w naszej szkole został zorganizowany konkurs na "MISTERA SZKOŁY". Do zabawy zgłosiło się 8 kandydatów, którzy stawili czoła trudnym wyzwaniom. Nasi panowie znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami. Mieli za zadanie zapleść warkocz koleżance, przyszyć guzik, pomalować paznokcie u rąk, zaprezentować się w wylosowanym stroju, wykazać się wiedzą w quizie o kobietach, a także zaprezentować się w wykonanym przez koleżankę makijażu. Chłopcy wykazali się inteligencją, wdziękiem, gracją, odwagą i zaangażowaniem przy wykonywaniu wszystkich zadań. Cały ich trud i walkę o wygraną oceniało jury, które z trudnością wytypowało zwycięzcę konkursu. Ostatecznie Misterem Szkoły został Brajan Zięba, otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.
      Dla naszych młodszych chłopców ze szkoły przygotowano zabawy przy muzyce. Nasze poczynania zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. A po wspólnej zabawie na sali gimnastycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

PAŹDZIERNIK




DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      Dnia 12 października 2018r. o godz. 12.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, której tegorocznym hasłem przewodnim było "Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy".
      Uroczystość otworzyła pani dyrektor Edyta Woźniczka, która serdecznie przywitała zebranych w sali gimnastycznej oraz przedstawiła zaproszonych gości. W tym roku szkolnym podczas obchodów DEN mieliśmy zaszczyt gościć w naszych murach księdza proboszcza Romana Knysia, panią dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaniem - Elżbietę Florczak, pierwszą dyrektor NSP - panią Teresę Muchę, sołtys miejscowości Wólka Kańska- panią Zuzannę Kądzielę, przedstawiciela Stowarzyszenia Lepsze Jutro - panią Agnieszkę Naróg, przewodniczącą Koła Emerytów i Rencistów - panią Liliannę Czerniak oraz zespół "Seniorki".
      Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie w wykonaniu uczniów klas I - VI. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili szkołę. Występujący słowem mówionym i śpiewanym podziękowali nauczycielom za trud i serce włożone w ich edukację. Dodatkowym wyrazem podziękowania były wręczone pracownikom szkoły kwiaty a zaproszonym gościom prezenty w postaci pięknych bukietów z jesiennych liści. Po występie uczniów Panie z zespołu "Seniorki" uświetniły tę uroczystość pięknymi piosenkami. Ostatnim punktem obchodów był słodki poczęstunek dla pracowników szkoły i gości, przygotowany przez Radę Rodziców.
      Nad przygotowaniem akademii czuwała p. Iwona Poturaj.
        

GMINNY TURNIEJ SKOKU WZWYŻ

      W dniu 22 października w Szkole Podstawowej w Lisznie odbył się Gminny Turniej Skoku wzwyż. W zawodach udział wzięła grupa ośmiu uczniów naszej szkoły. Najlepiej z nich spisał się Brajan Zięba, który wygrał rywalizację wśród chłopców z klas VI. A wysokość jaką pokonał to 130 cm. Bardzo dobrze zaprezentował się także Marcin Palonka, który w kategorii klas V zajął II miejsce, z wysokością 110 cm. W tej samej kategorii VII miejsce zajął Mateusz Naróg, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 105 cm. A VIII miejsce zajął Kacper Mielniczuk z wysokością 100 cm. Wśród dziewcząt V miejsce z wysokością 96 cm zajęła Julia Borys a VI Zuzanna Świderczuk z wysokością 85 cm. W kategorii chłopców klas IV Paweł Palonka Zajął V miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 95 cm, a Dawid Woźniczka VIII miejsce pokonując wysokość 85 cm.

WIZYTA POLICJANTA

      Dnia 24 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem z Komisariatu w Rejowcu. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się uczniowie. Dzieci chętnie uczestniczyli w prelekcji. Funkcjonariusz policji wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcał również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym, gdzie jak u nas nie ma chodników czy póżno świecą lampy uliczne - lepiej być widocznym i bezpiecznym. Wyczulił uczniów aby nie rozmawiali z obcymi, nie podawali danych takich jak np. adres zamieszkania. Przypomniał jaki jest numer alarmowy, pod którym możemy uzyskać pomoc, co powinniśmy najpierw zgłosić (gdzie, co, komu i kto).

WYCIECZKA DO LUBLINA

      W dniu 30 października udaliśmy się do Lublina, najpierw do Cinema City na film pt. "Hotel Transylwania 3", w którym Paka Draka wybiera się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich atrakcji statku ? od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Po obejrzeniu filmu udaliśmy się na największy dmuchany park rozrywki na świecie: BOUNCE. To miejsce, które łączy zabawę, ruch i challenge. Tu nie liczy się wiek i nie liczą się zasady. Unikalne dmuchańce, które znajdują się w parku gwarantują beztroskie szaleństwo i niesamowitą zabawę. A wielokolorowy plac zabaw, tor przeszkód, 5-metrowa zjeżdżalnia czy 4-metrowa ścianka wspinaczkowa to tylko przykłady atrakcji dla wszystkich! Wycieczka była bardzo udana!

WARSZTATY

      W październiku zostały przeprowadzone na zajęciach koła plastycznego warsztaty z wykonania kotylionów. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych warsztatach a kotyliony zostaną wykorzystane w dniu 9 listopada, kiedy w szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Warsztaty przeprowadziła pani Beata Wdowicz.


LISTOPAD

ŚLUBOWANIE KLASY I

      Dnia 7 listopada uczniowie klasy I przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Na początku uroczystości wychowawczyni klasy I pani Natalia Zielińska przywitała serdecznie panią dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły a także przybyłych rodziców. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej zaprezentowali się śpiewając piosenki, recytując wiersze i odpowiadając na pytania. Następnie uczniowie klasy pierwszej uroczyście przystąpili do złożenia ślubowania. W drugiej części spotkania odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej. Pasowania udzieliła pani Dyrektor Szkoły Edyta Woźniczka, następnie uczniowie klasy trzeciej wręczyli młodszym kolegom upominki, jak również rodzice pierwszoklasistów przekazali im upominki. Po uroczystości udano się na poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klasy I.

       

100 - LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

      9 listopada w naszej szkole od samego rana dzień zaczął się odświętnie. Samorząd Uczniowski wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom przypinał piękne kotyliony wykonane przez uczniów na warsztatach plastycznych. Następnie odbył się uroczysty apel rozpoczęty odśpiewaniem polskiego hymnu z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to happening słowno - muzyczny o Legionach Piłsudskiego wykonany przez uczniów klas III - VI pod opieką pani Moniki Dul. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe. Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za występ oraz przypomniała zgromadzonym o tym, że zawsze należy pamiętać o dziejach naszego kraju i być dumnym, że jest się Polakiem.
       

XIII ULICZNE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCIOWE

      9 listopada odbyły się w Pawłowie XIII Uliczne Biegi Niepodległościowe. Zawody organizowane dla uczczenia kolejnych rocznic uzyskania niepodległości przez Polskę - w tym roku przypada 100 rocznica. Równie ważnym pretekstem była promocja biegania jako najtańsza i najprostsza forma dbania o zdrowie fizyczne.
      Nasi uczniowie przywieźli dyplomy i medale: Paulina Mielniczuk - uczennica klasy III za zajęcie II miejsca, Wiktoria Wożniczka - klasa III za zajęcie III miejsca oraz Julia Borys, uczennica klasy V za zajęcie II miejsca i Zuzanna Świderczuk, uczennica klasy V za zajęcie III miejsca.
      Organizatorem tegorocznych biegów byli: Szkoła Podstawowa w Pawłowie, UKS "START" Pawłów, GOK Pawłów.

GRATULACJE!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "POLSKA, MOJA OJCZYZNA"

      Uczniowie NSP w Wólce Kąńskiej w składzie: Szymon Dudek, Roksana Pasieczna, Paulina Mielniczuk i Wiktoria Woźniczka, dnia 13 listopada 2018 r., wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie "Polska, moja Ojczyzna". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Lisznie. Zadania konkursowe obejmowały: recytację wiersza, prezentację postaci wybitnego Polaka, znajomość wiedzy o Polsce i regionie, rozwiązanie krzyżówki, ułożenie puzzli, znajomość mapy Polski. Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali nagrody rzeczowe i dyplom. Do konkursu dzieci zostały przygotowane przez p. Anetę Wójcik.

DZIEŃ MISIA

      Nasi najmłodsi - oddział przedszkolny, pamiętali o Dniu Pluszowego Misia, który został zorganizowany 26 listopada. Wśród atrakcji, przygotowanych przez p. Anetę Wójcik, było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w fotoramce w przebraniu misia. Zabawa była przednia!

XVII POWIATOWO - DIECEZJALNY KONKURS
LITERACKO - PLASTYCZNY W SIEDLISZCZU

      W dniu 29 listopada w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literacko-plastycznego "Przez Maryję do świętości - św. Stanisław Kostka", pod patronatem: Starostwa Powiatowego w Chełmie, Kurii Metropolitarnej w Lublinie, Parafii Rzymsko-Katolickiej w Siedliszczu i ZS w Siedliszczu, w którym wzięli udział nasi uczniowie.
      Roksana Pasieczna, uczennica klasy I oraz Ola Wdowicz, uczennica klasy IV zostały laureatkami tego konkursu, otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

GRATULACJE!

VII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

      Dnia 29 listopada w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski pt.: "Piękna nasza Polska cała", realizowany w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości.
      Konkurs przeznaczony był dla dwóch kategorii wiekowych: dla uczniów klas I szkół podstawowych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.
      Celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego kraju, rozwijanie postaw patriotycznych, szacuncu do symboli narodowych, aktywizowanie młodych miłośników poezji, przełamywanie barier psychologicznych przed występem publicznym.
      W konkursie wzięły udział dzieci z: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kaniem, Szkoły Podstawowej w Lisznie, Szkoły Podstawowej w Pawłowie, Szkoły Filialnej w Krasnem oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej.
      Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: Pani Dorota Kiejda (logopeda), Pani Elżbieta Kołodziej (nauczyciel naszej szkoły) oraz Pani Agnieszka Makowska (Przewodnicząca Rady Rodziców). Dzieci recytowały wybrane wiersze, które przygotowali ze swoimi opiekunami. Po zakończeniu recytacji komisja udała się na obrady, a dzieci i ich opiekunowie na przygotowany poczęstunek.
      Po przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie dyplomów przez przewodniczącą jury oraz wręczenie nagród rzeczowych przez Panią Dyrektor Edytę Woźniczkę.

      Zwycięzcami w kategorii dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostali:
I miejsce- Oliwia Kapitan w wierszu "Polska" E. Krystek-Jones ze SP w Lisznie, op. Halina Rudnik;
II miejsce- Nikola Dudek z wierszem "Moja Ojczyzna" nieznanego autora z NSP w Wólce Kańskiej, op. Aneta Wójcik;
III miejsce- Magdalena Lachowska recytująca "Moją małą Ojczyznę" Joanny Białobrzeskiej, op. Monika Filipczuk.

      Zwycięzcami w kategorii klasa I byli:
I miejsce- Zuzanna Burszczan- "Tu wszędzie Polska" Tadeusza Kubiaka ze SP w Lisznie, op. Bożena Naróg;
II miejsce- Piotr Sągała z wierszem "Symbole narodowe" Katarzyny Ziętal ze SP w Lisznie, op. Bożena Naróg;
III miejsce- Oliwia Kniażuk recytująca "Twój dom" Wandy Chotomskiej z naszej szkoły, op. Natalia Zielińska.
      Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie byli: Pan Zdzisław Krupa - Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny oraz Rada Rodziców NSP w Wólce Kańskiej.

V WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

      Nasi uczniowie wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym Poświęcony Bibliotekom Szkolnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.
      Zadaniem uczniów było wykonanie pod okiem pani Beaty Wdowicz pracy plastycznej nt. "Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Niepodległą w Lublinie". Finał konkursu odbył się 30 listopada, gdzie naszych trzech laureatów odebrało nagrody i dyplomy.
     II miejsce - Dawid Woźniczka, uczeń klasy IV,
     II miejsce - Kacper Mielniczuk, uczeń klasy V,
     III miejsce - Ola Wdowicz, uczennica klasy IV.


ANDRZEJKI

      30 listopada Samorząd Uczniowski wraz z p. Anetą Wójcik i p. Elżbietą Kołodziej zorganizował Andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne osoby przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również z balonów, magicznych serc, z lania wosku... Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością brał udział we wróżbach aby dowiedzieć się co planuje dla niego przyszłość. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Na koniec wszyscy świetnie bawili się w "Fotoramce", dzięki temu wyszły unikatowe zdjęcia! Zmęczeni i głodni mogli w trakcie różnych zadań uzupełnić swoje siły pysznymi ciastami, przygotowanymi na ten magiczny dzień przez rodziców.
      Pamiętajmy, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, ale naprawdę wszystko zależy od nas samych.


GRUDZIEŃ
ŚW. MIKOŁAJ

      Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny gości już od pierwszych dni grudnia. 6 grudnia zapanował w naszej szkole szczególny klimat, ponieważ gościliśmy utęsknionego świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego: dużego i małego... znalazły się paczki, które wszystkim wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. W tym wyjątkowym dniu każdy, kto miał na sobie element czerwony był również zwolniony z przepytywania na lekcji - co bardzo ucieszyło w szczególności starszych uczniów... ;)

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!

      W dniu 7 grudnia 2018r. w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla w naszej szkole została przeprowadzona przez mł. bryg. Wojciecha Chudobę z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie prelekcja nt. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!".
      Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.
      W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

VII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ANIOŁ"

      Nasi uczniowie jak co roku pod opieką p. Beaty Wdowicz wykonali prace plastyczne tym razem do VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mój Anioł ? na drogach do wolności", którego organizatorem byli: MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz "Dzieci z pasją" Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury.
      Uczennica klasy IV Aleksandra Wdowicz została laureatką konkursu- otrzymała nagrodę rzeczową i piękny dyplom, natomiast prace uczniów klasy V: Zuzanny Świderczuk i Kacpra Mielniczuka oraz ucznia klasy VI Brajana Zięby zakwalifikowały się do ogólnej wystawy ( otrzymali pamiątkowe dyplomy). Na konkurs nadesłano 370 prac płaskich i przestrzennych z 38 placówek z całego województwa lubelskiego. Finał konkursu odbył się 14 grudnia 2018 r.

GRATULACJE!

JASEŁKA

      Czwartek 20 grudnia był ostatnim dniem nauki przed zimową przerwą świąteczną. Już od rana w szkole panował świąteczny nastrój. Głos kolęd rozbrzmiewał po korytarzu szkolnym. Jak co roku odbyło się nasze szkolne, bożonarodzeniowe przedstawienie Jasełka. Przygotowali je uczniowie klas I-VI, których przygotowała do występu p. Agnieszka Remiś.
      Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki oraz złożone przez dyrektor szkoły p. Edytę Woźniczkę i księdza proboszcza Romana Knysia świąteczne życzenia, przeniosły nas w bożonarodzeniowy klimat. Zaproszone Panie z zespołu "Seniorki" uświetniły tę uroczystość pięknymi kolędami. W tym jakże świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe.

        


STYCZEŃ
NOWOROCZNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

      3 stycznia w sali gimnastycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej odbyła się Noworoczna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Udział w niej wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i III.
      Pod okiem nauczyciela wychowania przedszkolnego Anety Wójcik i nauczyciela wychowania fizycznego p. Damiana Leszczyńskiego zostali podzieleni na 2 drużyny. Dzieci brały udział m.in. w takich konkurencjach jak: przechodzenie przez tunel, rzuty do celu, skoki w dal, pokonywanie toru z przeszkodami, odnajdywanie i zbieranie określonych rzeczy do wyznaczonego miejsca. Drużyna, która wykonała sprawniej i szybciej daną konkurencję otrzymywała punkt. Każda drużyna głośno dopingowała swoich zawodników.
      Rywalizacja obu drużyn zakończyła się remisem. Zmagania wszystkich uczestników olimpiady zostały docenione brawami, okrzykami radości i wręczonymi upominkami noworocznymi.

JASEŁKA W DPS W CHOJNIE NOWYM

      W dniu 11 stycznia uczniowie klas III-V naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym z przedstawieniem "Jasełkowym". Przywitano ich bardzo serdecznie i nagrodzono gromkimi oklaskami. Przedstawienie dostarczyło pensjonariuszom wielu wzruszeń.
      Celem jest wychowanie dzieci w duchu tolerancji i zrozumienia dla potrzeb ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych. Spotkania z mieszkańcami są dla nich niezwykle cennym i ważnym doświadczeniem. Bliskie stają się takie wartości jak: poszanowania wolności, godności, niezależności i intymności mieszkańców.

KOLĘDNICY MISYJNI

      W okresie Bożonarodzeniowym młodzież z naszej parafii brała udział w akcji "Kolędników Misyjnych". W tym roku zbierane ofiary podczas kolędowania przeznaczone były na pomoc dzieciom z Rwandy i Burundii. W dniu 16 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej odbyło się podsumowanie akcji "Kolędników Misyjnych" w naszej Archidiecezji. Nasi uczniowie wzięliw tym spotkaniu czynny udział przygotowując modlitwę powszechną podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Abp Stanisława Budzika. Zwieńczeniem wyjazdu do Lublina była wspólna zabawa i rywalizacja w Laser City.







DZIĘKUJEMY SERCEM ZA SERCE

      Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
      Dnia 22 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Edyta Woźniczka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
      Oprócz montażu słowno ? muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli również podziwiać swoje pociechy w skeczu. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych uczniów przygotowali również dla nich poczęstunek, w czasie którego dziadkowie zachwycali się swoimi pociechami występującymi w filmie "Babcia i Dziadek w oczach dzieci". Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
      Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Odpowiedzialnymi za przygotowanie i prawidłowy przebieg uroczystości byli: p. Natalia Zielińska, p. Edyta Woźniczka, p. Beata Wdowicz i p. Aneta Wójcik.

ZIMOWE LEKCJE WF-U W TERENIE

      Uczniowie naszej szkoły w dniu 30 stycznia, korzystając z zimowej aury, wyszli lepić bałwany. Z zapałem toczyli śniegowe kule i wspólnymi siłami umieszczali jedną na drugiej. Szkolne podwórko zapełniło się bałwanami. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

CZYTAKI - SŁODZIAKI

      Dnia 30 stycznia odbył się konkurs czytelniczy pt. "Czytaki- Słodziaki", adresowany do uczniów klasy I i III zorganizowany przez wychowawców tych klas.
      Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci oraz promowanie literatury dla dzieci i obcowania z książką poprzez kontakt z biblioteką.
      W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy I i III. Zadania konkursowe wyglądały następująco: 3 pytania dla każdego uczestnika dotyczące przeczytanych baśni; ułożenie puzzli i podanie tytułu baśni do powstałej ilustracji; podanie tytułu baśni do wylosowanego przez siebie jednego atrybutu powiązanego z nią; poprawne rozwiązanie krzyżówki w jak najkrótszym czasie.
      Uczniowie zacięcie rywalizowali ze sobą w każdej konkurencji zgodnie z zasadami fair play. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymywali odpowiednią ilość punktów.
      Wyniki przedstawiły się następująco:
1. miejsce- Oliwia Kniażuk (kl. I), Wiktoria Woźniczka (kl. III);
2. miejsce- Roksana Pasieczna (kl. I);
3. miejsce- Dawid Sadło (kl. I), Hubert Kniażuk (kl. III).

GRATULACJE!


LUTY


"DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ"

      "Dobrze cię widzieć" to ogólnopolska kampania społeczna - realizowana w ramach projektu "Bezpieczna droga", której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.
      W dniu 5 i 6 lutego w ramach projektu zostały przeprowadzone przez p. Beatę Wdowicz zajęcia w klasach 3 oraz 4-6 na temat, jak szczególną uwagę należy przykładać do odpowiedniego ubioru. Podstawowym elementem każdego okrycia wierzchniego oraz plecaka powinny być odblaski. To one umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach niedostatecznej widoczności, co często chroni przed potrąceniem przez samochód.
      Jednak samo bycie widocznym na drodze nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jeżeli dziecko nie wie w jaki sposób powinno poruszać się w ruchu ulicznym. Zwrócono uwagę uczniom jak prawidłowo zachowywać się poza domem. Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym. Ponadto puszczono krótki film, na którym pokazano oczami kierowców jak widoczny jest pieszy bez kamizelki, na terenie zabudowanym i z oświetleniem na poboczu po zmroku i w czasie deszczu. Film przemówił do uczniów, którzy zrozumieli jak bardzo ważne jest noszenie kamizelki odblaskowej, odblasków. Kiedy zapada zmrok pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy z odległości zaledwie 20?30 m. To zdecydowanie za mało na wykonanie manewru i uniknięcie potrącenia, bo samochód jadący z prędkością 90 km/h pokonuje w ciągu 1 sekundy 25 m. Użytkownik drogi ubrany w kamizelkę odblaskową jest widoczny już z odległości 130?150 m, więc kierowca ma aż pięciokrotnie więcej czasu na reakcję. Ryzyko potrącenia maleje 6?7-krotnie.
      Uczniowie otrzymali w ramach tej kampanii kamizelki odblaskowe oraz plany lekcyjne z 7 odblaskowymi radami drogowymi.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

      Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek ? 7 lutego. Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w salę balową. Najmłodsze dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko.
      Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń...
      Kolejny bal karnawałowy już za rok .

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "ODPOWIEDZIALNE KORZYSTANIE Z NUMERU ALARMOWEGO 112"

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112" pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.
      Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu promującego odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112. Komiks miał zawierać 6 obrazków formatu A4. Na konkurs wpłynęło 511 prac z województwa lubelskiego.
      Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Ze względu na ważność tego numeru został ogłoszony Konkurs przez Wojewodę Lubelskiego, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego.
      Finał konkursu odbył się w dniu 8 lutego 2019r. w trakcie gali z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, podczas której nasza uczennica Aleksandra Wdowicz zdobyła wyróżnienie i otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową z rąk Wojewody Lubelskiego.
      Do konkursu uczniów NSP w Wólce Kańskiej przygotowała pani Beata Wdowicz.

SZKOLNE KONKURSY ANGLOJĘZYCZNE

      W naszej szkole uczniowie udowodnili, że nie obca jest im znajomość flag i symboli Zjednoczonego Królestwa oraz Irlandii Północnej. Dnia 8 II 2019r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursów plastyczno - językowych z języka angielskiego.
      Zwycięzcami konkursu dla klas I- III pt: "The British Postcard" są uczniowie:
           I miejsce ? Paulina Świderczuk,
           II miejsce ? Wiktoria Woźniczka,
           III miejsce ? Hubert Kniażuk.
      Natomiast uczniom w klasach IV ? VI przyznano dwa jednakowe miejsca w konkursie pt: "The flags and the symbols of the United Kingdom and Norhern Ireland". Zwycięzcami okazali się Aleksandra Wdowicz i Dawid Woźniczka. Konkursy przygotowała nauczycielka języka angielskiego p. Iwona Poturaj.

Zwycięzcom gratulujemy!!!


MARZEC
DZIEŃ KOBIET

      8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Dziewczynki od kolegów dostały miły podarunek, a nauczycielki otrzymały pachnące wiosną kwiaty. Tego dnia zostały również przeprowadzone zawody sportowe w poszukiwaniu najsilniejszych, najszybszych, najzręczniejszych kobiet w szkole. Dzień ten był pełen ciężkich zadań jak również super dobrej zabawy.

KUBEK PEŁEN POMOCY

      W dniu 15 marca Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną w celu wsparcia finansowego dla lokalnego mieszkańca - Krzysztofa Dzieńkowskiego, który wymaga leczenia i specjalistycznej rehabilitacji. Każdy uczeń i pracownik szkoły miał okazję pomóc kupując "Kubek pełen pomocy" - szklany kubek z pokrywką i słomką napełniony sokiem malinowym lub śliwkowym. Po każdym wypiciu soku można było ponownie napełnić kubek wybranym sokiem. W ramach tej akcji uzbierano 282.50zł
      Głównym celem charytatywnej działalności w szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi.

DZIEŃ WIOSNY

      Dnia 21 marca obchodziliśmy "Pierwszy Dzień Wiosny". Tego dnia uczniowie klasy V i VI pod nadzorem nauczycieli mieli możliwość prowadzenia dwóch godzin lekcyjnych w wyznaczonych klasach.
      Następnie odbył się konkurs na wykonanie plakatu techniką kolażu. Uczniowie wykonane plakaty zaprezentowali na forum szkoły. lch zadaniem było omówienie jakich użyli materiałów oraz co znajduje się na przedstawionym plakacie. Następnie odbyła się loteria fantowa przygotowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Środki w wysokości 500zł zebrane z loterii fantowej zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację lokalnego mieszkańca- Krzysztofa Dzieńkowskiego.
      Ostatnią atrakcją tego dnia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zabawy na boisku szkolnym.
      Organizatorami obchodów Pierwszego Dnia Wiosny była pani Elżbieta Kołodziejczyk oraz pani Monika Kotlarz.

TEATR KURTYNA

      Dnia 27 marca w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny przygotowany przez teatr KURTYNA. Przedstawienie dotyczyło dwóch ważnych kwestii - alkoholu i przemocy wśród młodzieży. Aktorzy przedstawili sytuacje, które mogłyby wydarzyć się w każdej szkole. Spektakl miał na celu uwrażliwienie uczniów na problemy dotykając ich rówieśników a także ostrzeżenie przed złymi wyborami. Po spektaklu aktorzy przeprowadzili krótką pogadankę na temat problemów poruszanych na scenie. Jeden z nich podsumował całość bardzo ważnym przesłaniem:

"BĄDŹCIE SUPERBOHATERAMI, REAGUJCIE, ROZMAWIAJCIE,
NIE BĄDŹCIE BIERNI".

OSP W WÓLCE KAŃSKIEJ

      Nasi uczniowie w dniu 29 marca w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego zapoznali się ze specyfiką zawodu strażaka. O jakże ważnym, odpowiedzialnym, trudnym i niebezpiecznym zawodzie strażaka opowiadał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Kańskiej pan Mirosław Świderczuk oraz Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Kańskiej pan Mariusz Świderczuk. Strażak kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów i chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego. Uczniowie uświadomili sobie że, praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną, siłą i przede wszystkim wiedzą.
      Na koniec wszyscy mieli możliwość przejechania się wozem strażackim.


KWIECIEŃ
GARNCARSTWO

      W dniu 3 kwietnia naszą szkołę odwiedził w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego pan Leszek Kiejda - garncarz, instruktor. Samodzielnie garncarstwem zajmuje się od 1998 r. We własnym warsztacie w Pawłowie wykonuje ceramikę glazurowaną, siwaki, flakony, dwojaki, misy, figurki zwierząt, ptaszki na wodę i wiele innych...
      Jak wygląda w praktyce praca garncarza? Tworzywem jest oczywiście glina, ugniatana podobnie jak ciasto. Warsztat garncarski to przede wszystkim ława i koło garncarskie. Budowa koła garncarskiego jest dość prosta ? składa się ono z dwóch tarcz, które są zamocowane na pionowej osi. Siedzący na ławie garncarz popycha nogami dolną, większą tarczę, wprawiając w ruch obrotowy koło garncarskie. Na górnym kole umieszcza się odpowiednią do zakładanej wielkości naczynia porcję gliny. Poprzez obroty kołem kształt naczynia ulega wydłużeniu i zaokrągleniu. Następnie, już za pomocą rąk, formuje się właściwą postać garnka. Uformowane naczynie przez kilkanaście godzin musi się suszyć w specjalnym piecu garncarskim, w temperaturze około 1000 st. C. To wszystko uczniowie dowiedzieli się od pana Leszka, a także brali aktywny udział w tych zajęciach.

V MIĘDZYSZKOLNY QUIZ WIOSENNY "WIOSNA WIERSZEM MALOWANA"

      Dnia 4 kwietnia uczniowie wzięli udział w V Międzyszkolnym Quizie Wiosennym Wiosna wierszem malowana" zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Kaniem pod patronatem Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny.
      Celem konkursu było rozbudzanie świadomości ekologiczna - przyrodniczej i integracja uczniów klas 0-III. Nasza szkołę w konkursie reprezentował Grzegorz Krupa z Oddziału Przedszkolnego. Paulina Świderczuk uczennica klasy I oraz Wiktoria Woźniczka i Paulina Mielniczuk uczennice klasy III. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie: rozwiązać krzyżówkę i zagadki o tematyce wiosennej, rozwiązać test o pozytywnych zachowaniach dotyczących środowiska naturalnego i postawach proekologicznych, odgadnąć jakie to zwierzę na podstawie informacji słownych, zaprojektować suknię Pani Wiosny oraz zarecytować wiersz o tematyce wiosennej- w tej konkurencji naszą drużynę zaprezentowała Wiktoria Woźniczka w wierszu "Wiosenne przebudzenie".
      Nasi uczniowie zdobyli największą liczbę punktów i tym samym zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali dyplom, nagrodę książkowa oraz drobne upominki. Do konkursu uczniów przygotowała p. Justyna Krupa.

GRATULACJE!

XIX OTWARTE MISTRZOSTWA SP 7 W SKOKU WZWYŻ

      W dniu 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie rozegrane zostały XIX Otwarte Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż oraz V Mistrzostwa w HOP-Skoku. W zawodach udział wzięła grupa czterech uczniów naszej szkoły. Najlepiej wśród reprezentantów naszej szkoły zaprezentował się Brajan Zięba, który zwyciężył w konkurencji Hop-Skoku w kategorii chłopców klas V-VI. Zwycięstwo Brajan zapewnił sobie wynikiem 125 cm. Osiągając taki wynik Brajan ustanowił nowy rekord Mistrzostw. W konkurencji skoku wzwyż Brajan pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 110 cm i zajął IX miejsce. W tej samej kategorii startował także uczeń klasy V Kacper Mielniczuk. W konkurencji skoku wzwyż Kacper zajął XVI miejsce z wynikiem 100 cm, zaś w konkurencji Hop-Skoku Kacper uplasował się na XV miejscu z wynikiem 95 cm.
      W tej samej kategorii wśród dziewcząt startowała także Zuzanna Świderczuk, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 105 cm dzięki czemu zajęła VII miejsce. Zaś w konkurencji Hop-Skoku osiągnęła wynik 80 cm i zajęła X miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się uczeń klasy IV Paweł Palonka, który ustanawiając nowy rekord życiowy 110 cm zajął III miejsce w konkurencji skoku wzwyż. Zaś w konkurencji Hop-Skoku Paweł uplasował się na X miejscu z wynikiem 75 cm.

GRATULACJE!

PLASTYCZNY KONKURS PARAFIALNY

      Nasi uczniowie wzięli udział w Parafialnym Konkursie Plastycznym pt. "Moje spotkanie z Bogiem" związanego ze stuleciem naszej parafii. Dnia 7 kwietnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej w Kaniem miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu, gdzie zgłoszono 183 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu naszej parafii.
W kategorii klas 0 - I: Paulina Świderczuk otrzymała wyróżnienie.
W kategorii klas II - III:
I miejsce - Woźniczka Wiktoria
II miejsce - Kniażuk Hubert
Wyróżnienie - Pawlak Wiktoria oraz Mielniczuk Paulina
Kategoria klas IV - VI:
II miejsce ? Woźniczka Dawid
      Do konkursu uczniów przygotowała p. Agnieszka Remiś.


"CZERWONY KAPTUREK"

      9 kwietnia nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Czerwony Kapturek". Spektakl został przygotowany na podstawie najbardziej znanej bajki dla dzieci.

WYCIECZKA DO LUBLINA

      Dnia 16 kwietnia uczniowie klas IV, V i VI pod opieką dwóch nauczycielek wybrali się na wycieczkę do Lublina.
      Najpierw wszyscy wyruszyli szynobusem z Wólki Kańskiej do Lublina, gdzie udali się na lubelskie Stare Miasto. Tam mieli okazję wysłuchać legend dotyczących Lublina, poznać kilka szczegółów związanych z historią miasta. Następnie wszyscy udali się do budynku Poczty Głównej, a tam oglądali wystawę dotyczącą akcji Żegota, działającej podczas II wojny światowej. Wystawa została zorganizowana przez IPN. Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta na tarasach widokowych ulokowanych na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie z poziomu V piętra można było podziwiać panoramę północnej i zachodniej części miasta. Ostatnim punktem wycieczki była jazda na wrotkach w Skate Town. Podczas godzinnej zabawy uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na prawdziwym torze wrotkarskim. Wycieczka była bardzo udana!

SZKOLNY KONKURS O LUBLINIE

      W konkursie brało udział 10 ochotników, którzy uczestniczyli w wycieczce do Lublina w dniu 16 kwietnia. Pytania dotyczyły wycieczki i tegoż co uczniowie z niej zapamiętali.
1 miejsce zajął Dawid Woźniczka ex aequo Dawid Palonka, i w związku z tym nie bylo 2 miejsa. 3 miejsce zajął Paweł Palonka. Konkurs zorganizowały organizatorki wycieczki, panie: Elżbieta Kołodziej i Magdalena Sokół.

DRZEWO

      W ramach zajęć koła plastycznego prowadzonego przez p. Beatę Wdowicz w miesiącu kwiecień uczniowie mieli za zadanie zamalować ścianę wewnątrz szkoły za głównym wejściem. Tematem było drzewo w czterech porach roku a zastosowano jedną z popularnych dzisiaj technik malarskich: malarstwo akrylowe. Praca ta dała uczniom niesamowitą frajdę, wszyscy spokojni, wyciszeni wyrażali swoje emocje poprzez sztukę. Barwy, światło, powietrze, przestrzeń, woda doskonale oddziałują na dziecięce zmysły. Zajęcia plastyczne uczą wielu rzeczy, często bardziej przydatnych i wartościowych takich jak, np.: kreatywność, praca w grupie, odwaga , rozwiązywanie problemów, odpowiedzialność, koncentracja, przyjmowanie krytyki czy zabawa.

3 MAJA - WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, NARÓD

      Uczniowie klas I - VI wzięli udział w akademii zorganizowanej z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Scenariusz przygotowała nauczycielka języka polskiego – p. Sokół.
      Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, następnie kilka słów do wszystkich zgromadzonych skierowała Pani Dyrektor Edyta Woźniczka. Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze, a także przedstawili scenkę z sali sejmowej sprzed 228 lat.

XIII GMINNE BIEGI EKOLOGICZNE

      W dniu 26 kwietnia dla upamiętnienia wydarzeń z 1944 roku Szkoła Podstawowa w Pawłowie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Start Pawłów" zorganizowali Gminne Biegi Ekologiczne "Pamięć, Sprawność, Radość" o Puchar Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny, w którym nasi uczniowie wzięli udział i zajęli czołowe miejsca:
      - Julia Borys I miejsce w kategorii dziewcząt klas V,
      - Paulina Mielniczuk I miejsce w kategorii dziewcząt klas III,
      - Dawid Woźniczka II miejsce w kategorii chłopców klas IV,
      - Wiktoria Woźniczka II miejsce w kategorii dziewcząt klas III,
      - Zuzanna Świderczuk III miejsce w kategorii dziewcząt klas V,
      - Paweł Palonka III miejsce w kategorii chłopców klas IV,
      - Marcin Palonka III miejsce w kategorii chłopców klas V,
      - Kacper Błaszczuk III miejsce w kategorii chłopców klas VI.

"JESTEM BEZPIECZNY"

      W ostatni dzień kwietnia nasi uczniowie: Ola Wdowicz, Dawid Woźniczka, Kacper Mielniczuk, Oskar Denis, Dawid Palonka i Brajan Zięba wzięli udział w Gminnym Konkursie Prewencyjnym "Jestem Bezpieczny", który odbył się w Świetlicy w Lisznie. Uczniowie musieli zmierzyć się z 20 pytaniami jednokrotnego wyboru. Głównym celem tego konkursu prewencyjnego było upowszechnienie wiedzy o różnorodnych zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu i nabycie przez nich umiejętności ich unikania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz zapobieganie przestępczości i demoralizacji nieletnich. Nasi uczniowie zajęli III miejsce.

GRATULACJE!



MAJ
WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI - PARKU ROZRYWKI I EDUKACJI

      W dniu 10 maja uczniowie z klas 0-VI oraz rodzice wybrali się na wycieczkę do parku rozrywki i edukacji - Farmy Iluzji: "gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje ?" w Trojanowie.
      Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania najbardziej popularnego miejsca na Farmie, a mianowicie Latającej Chaty Tajemnic, w której nie sposób było ustać w jednym miejscu. Kolejnym ciekawym eksponatem był lewitujący kran, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu i płynęła z niego woda. Dzieci zwiedziły również Muzeum Iluzji, w którym miały problem z przejściem przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na obiad uczniowie zmierzyli się z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli z którego wyjście stanowiło dla naszych dzieciaków nie lada wyzwanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam przejażdżki na tratwie oraz tunel zapomnienia, gdzie niejednemu zakręciło się w głowie. Najmłodsze dzieci były zachwycone wizytą w zagrodzie króliczków, stajni kucyka "Czarusia" i jego przyjaciółki "Księżniczki". Na zakończenie zwiedziliśmy Grobowiec Faraona, w którym poznaliśmy historię jednego z najbardziej tajemniczych władców Egiptu Tutenchamona, obejrzeliśmy faraońskie insygnia oraz zobaczyliśmy mumię.
      Tak właśnie zakończyliśmy naszą podróż po świecie iluzji, który wniósł w nasze życie wiele nauki i zabawy i do którego teraz będziemy wracać z jeszcze większą chęcią! Wycieczkę do Farmy Iluzji z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW UCZNIA

      Dnia 14 maja odbyło się spotkanie uczniów z Rzecznikiem Praw Ucznia, którego celem było przeprowadzenie pogadanki na temat "Magiczne słowa". Pani Justyna Krupa przypomniała znaczenie słów: dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry i do widzenia. Uczniowie wypowiadali się w jakich sytuacjach używamy tych zwrotów grzecznościowych. Ponadto p. Justyna zwróciła uwagę, ze wszyscy jesteśmy "jednym zespołem" i musimy sobie wzajemnie pomagać, być dla siebie uprzejmi, mili oraz nie możemy się przezywać i obrażać. Tuż po spotkaniu uczniowie udali się na obiad, gdzie panowała miła atmosfera. Uczniowie życzyli sobie smacznego nawzajem, a obsłudze kuchni podziękowali za smaczny obiad.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
"PRZYRODA W POEZJI"

      Dnia 15 maja uczennice: Wiktoria Woźniczka i Oliwia Kniażuk wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt."Przyroda w poezji" zorganizowanym przez Zespół Szkół W Siedliszczu. Głównym celem konkursu było propagowanie literatury polskiej, kreowanie umiejętności postaw wobec przyrody, kształtowanie umiejętności pięknej recytacji oraz nawiązanie współpracy między placówkami i integracja uczniów.
      W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym, z Zespołu Szkół w Siedliszczu oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej W Wólce Kańskiej. Po wyrecytowaniu przez uczniów wierszy komisja udała się na tajne posiedzenie w celu wyłonienia laureatów:
      w kategorii uczniów kl I: Il m-ce zajęła uczennica naszej szkoły - Oliwia Kniazuk
      w kategorii uczniów kl III: II m-ce zajęła uczennica naszej szkoły - Wiktoria Woźniczka
      Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

"STOP DOPALACZOM"

      Na początku maja panie Elżbieta Kołodziej i Beata Wdowicz ogłosiły dla klas III-VI szkolny konkurs plastyczny pt. "STOP DOPALACZOM", w którym wzięło udział 16 uczniów. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży negatywnych aspektów wynikających z zażywania dopalaczy. Jury w składzie:
Magdalena Sokół - nauczyciel j. polskiego
Monika Kotlarz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Justyna Krupa - nauczyciel oddziału przedszkolnego
Andrzej Kosz - kierownik GOK w Pawłowie
w dniu 17 maja wyłoniła zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach:
1. kategoria klasy III - IV
      1. Dawid Woźniczka - kl.IV
      2. Wiktoria Woźniczka - kl. III
      3. Paweł Palonka kl. IV
wyróżnienia: Paulina Mielniczuk, Nikola Pawlak kl.III

2. kategoria klasy IV - VI
      1. Amelia Papurzyńska - klasa VI
      2. Marcin Palonka - klasa V
      3. Kacper Mielniczuk - klasa V
wyróżnienie: Wiktoria Pawlak kl. VI
      Rozdanie nagród nastąpiło w dniu 22 maja 2019 r. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rejowcu Fabrycznym.

GMINNY TURNIEJ UNIHOKEJA

      Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Unihokeja, który odbył się 22 maja w Szkole Podstawowej w Lisznie. Organizatorem turnieju była p. Izabella Luszawska Wilk i UKS "Fortius". Nasza drużyna dziewczęca zajęła III miejsce, natomiast drużyna chłopców zajęła I miejsce. Uczniów do konkursu przygotował p. Damian Leszczyński. Turniej był okazją do propagowania aktywności fizycznej i zachęcania do korzystania z walorów gier zespołowych, stworzył możliwość integracji rówieśniczej oraz promował zasady fair play, gdyż turniej sędziowali najstarsi uczniowie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ
"JUNGLE FUN"

      24 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Poezji Angielskiej "Jungle Fun" przygotowany przez p. Iwonę Poturaj. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją w języku angielskim, promowanie dzieci utalentowanych językowo i artystycznie.
      Po wysłuchaniu wszystkich uczestników zaproszono gości na poczęstunek, a jury na obrady. Zgodnie z harmonogramem spotkania po przerwie uczestnicy konkursu poznali werdykt jury, które oceniało w dwóch kategoriach.

Laureaci kategorii klas I - III:

I miejsce - Paulina Świderczuk
II miejsce - Wiktoria Woźniczka
III miejsce - Piotr Sągała
Laureaci kategorii klas IV - VIII:

I miejsce - Aleksandra Wdowicz
II miejsce - Amelia Papurzyńska
III miejsce - Roksana Korchut
Wyróżnienie - Miłosz Sadowski

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY "MITY GRECKIE"

      Dnia 27 maja uczniowie: Hubert Kniażuk, Jakub Buda oraz Dawid Sadło wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. "Mity greckie". Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Pawłowie.
      Konkurs składał sie z trzech etapów: sprawdzenie znajomości treści mitów ; sprawdzenie techniki głośnego czytania oraz autoprezentacja wybranego bohatera mitycznego - strój i przedstawienie ustne postaci.
      Pytania konkursowe dotyczyły sześciu wybranych przez organizatorów mitów. Celem konkursu była popularyzacja mitów greckich, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie umiejętności współpracy w grupie oraz zdrowa rywalizacja.
      Nasza drużyna zdobyła III miejsce.


DZIEŃ RODZINY

      30 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Rodziny. Uczniów do występu przygotowały: p. Monika Kotlarz oraz p.Justyna Krupa. Wszystkich przybyłych serdecznie powitała p. Dyrektor Edyta Woźniczka, która następnie zaprosiła do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów. Po części artystycznej rodziców i dzieci czekały nie lada atrakcje...


CZERWIEC
SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

      W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w dniu 5 czerwca naszą szkołę odwiedziło dwóch żołnierzy: starszy szeregowy Damian Przybylski oraz szeregowy Paweł Krupa, oddelegowani do naszej szkoły przez ppłk mgr inż. Mariusza Brodalkę - dowódcę Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie.
      Panowie opowiadali o swojej służbie, prezentowali mundur polowy oraz wyjaśniali znaczenie kolorystyki stroju. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie, jakie są stopnie wojskowe i jak wyglądają. Wszyscy uczestnicy mieli okazje zadać wiele ciekawych pytań, np. jak można zostać żołnierzem, mogli także spróbować prowiant wojskowy, który żołnierze mają zawsze przy sobie, wypróbować śpiwór wojskowy, który utrzymuje ciepło nawet przy temperaturze -30oC. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega musztra, jak wygląda całodniowy plan pracy żołnierza.

Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i za bardzo ciekawą wizytę.

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

      7 czerwca wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji czytelniczej zatytułowanej "Jak nie czytam jak czytam". To ogólnopolskie przedsięwzięcie jest organizowane przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w szkole". Głównym celem organizowania takiej akcji jest upowszechnienie czytelnictwa, pokazanie najmłodszym, że czytać można zawsze i wszędzie. Dlatego też w tym dniu wszyscy znaleźli się na świeżym powietrzu przed naszą szkołą, by choć przez chwilę poczytać ulubione książki.



CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE EDYCJA 2018/2019

      Po raz kolejny została rozegrana kolejna edycja zawodów lekkoatletycznych dla dzieci szkół podstawowych pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne". Po raz kolejny udział w tych zawodach wzięli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej. Start w tej edycji zakończył się ogromnym powodzeniem, bowiem uczniowie naszej szkoły wywalczyli aż pięć medali w klasyfikacji końcowej, a troje uczniów uzyskało awans do finału ogólnopolskiego który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca na stadionie w Łodzi.
      Nasi uczniowie wywalczyli 1 złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Najlepiej przez cały cykl zawodów spisywał się Paweł Palonka, który zwyciężył w rywalizacji chłopców klas IV w Skoku Wzwyż gromadząc 522 punkty. W tej samej konkurencji na drugim stopniu podium rywalizację wśród uczniów klas VI ukończył Brajan Zięba 510 pkt. Zaś wśród dziewcząt z klas V na najniższym stopniu podium uplasowała się Zuzanna Świderczuk 358 pkt.
      Zuzia spisała się jeszcze lepiej w biegu na 60 m, bowiem w klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce gromadząc 280 punktów. Na drugim stopniu rywalizację dziewcząt klas V w biegu na 600 metrów ukończyła Julia Borys gromadząc 210 punkty i tracąc do 1 miejsca zaledwie 4 punkty. Oprócz osób, które zajęły miejsca na podium w zawodach regularnie startowali inni uczniowie.
      Miejsca pozostałych uczniów:
Palonka Marcin- 4 miejsce w skoku wzwyż 395 pkt. 100 metrów 6 miejsce. Bieg na 300 metrów 12 miejsce.

Mielniczuk Kacper- 5 miejsce w skoku wzwyż 386 pkt. 300 metrów 6 miejsce. Rzut Piłeczką palantową 14 miejsce.      Mateusz Naróg- 6 miejsce w skoku wzwyż 377 pkt. Bieg na 60 m 6 miejsce. 300 metrów 16 miejsce.      Dawid Woźniczka- 5 miejsce w biegu na 60 m 170 pkt. Skok wzwyż 4 miejsce 231 pkt. 300 metrów 13 miejsce. Skok w dal 7 miejsce 208 pkt.
Julia Borys- 4 miejsce bieg na 300 metrów. Skok w dal 5 miejsce 273 pkt. Skok wzwyż 6 miejsce 164 pkt.
Zięba Brajan- 4 miejsce w biegu na 60 metrów 232 punkty.
Wiktoria Woźniczka- 24 miejsce w biegu na 60 metrów. 35 miejsce w skoku w dal.
Paulina Mielniczuk- Bieg na 300 metrów 16 miejsce. Skok w dal 32 miejsce.

GMINNE ZAWODY SPRAWNOŚCIOWE
"WYŚCIGI RZĘDÓW"

      Nasi uczniowie w dniu 10 czerwca wzięli udział w "Wyścigach rzędów". Organizatorem zmagań zwinnościowo - sprawnościowych, w których swoje siły zmierzyli uczniowie z klas I - III, był Uczniowski Klub Sportowy "Fortius". Na boisku przy Szkole Podstawowej w Lisznie spotkały się drużyny uczniów ze szkół w Krasnem, Wólce Kańskiej oraz gospodarze.
      W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zdobyła II miejsce, otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. Sportowe zmagania przygotowała p. Izabella Luszawska - Wilk.

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM
I BEZPIECZNE WAKACJE

      W dniu 11 czerwca naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Rejowcu, którzy przeprowadzili wśród uczniów prelekcje nt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i bezpieczne wakacje" mająca na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Celem policjantów jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i spokojnego wypoczynku. Przypomnieli o zasadach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po jezdni...
      Podczas pogadanki omówili bezpieczeństwo nad wodą, w ruchu drogowym pieszych uczestników oraz cyklistów. Omawiali także zagrożenia, często też wynikające z nieświadomości młodych osób, które skutkują popełnieniem czynu karalnego a potem w konsekwencji odpowiedzialnością przed sądem rodzinnym. Na koniec w ramach Doradztwa zawodowego omówili jaką ścieżkę potrzeba przejść aby zostać policjantem. Uczniowie zadawali dużo ciekawych pytań i byli bardzo zadowoleni z tego spotkania.
      Pogadanka była realizowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdzialania Narkomanii na rok 2019.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      Zakończenie roku, które miało miejsce 19 czerwca, było czasem, którego wyczekiwali wszyscy: najmłodsi, starsi, nauczyciele, a nawet rodzice. Całą uroczystość rozpoczęła uroczysta msza w kaplicy w Wólce Kańskiej, po ktorej wszyscy udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej były podziękowania, nagrody, dyplomy i świadectwa z paskiem, na które zapracowali uczniowie naszej szkoły. Następnie klasa VI, która od nas odchodzi, podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa... Następnie klasa V złożyła życzenia starszym kolegom i przekazała im skromne upominki. Na zakończenie pani dyrektor Edyta Woźniczka serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za wspólną pracę, jak również tym wszystkim, którzy zaangażowali się w działalność szkoły. Po akademii wszyscy udali się do swoich sal, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z Paniami i rozpocząć wakacje.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej